"מה יש לצהריים???????? אני רעבה!!!!!!!" נשמע לכם מוכר?

הורים רבים משתפים אותי באתגר היומיומי המתחדש שלהם- מה להכין לארוחת הצהריים.


לפעמים הצורך הזה עולה רק כשהילדים מסיימים את תקופת הגן ומתחילים את ביה"ס ולפעמים אף קודם לכן.


יש לא מעט הורים המעוניינים להציע מגוון תזונתי איכותי לילדיהם ומואסים בארוחות מוכנות מהסופר. הם בוחרים להזין את משפחותיהם באוכל אמיתי, בייתי, טעים ובעל ערך תזונתי גבוה. שאין בו חומרים משמרים, מוצרים מעובדים וכל מיני תוספים בסינית מדוברת. ועם זאת לא כולם מרגישים מאד יצירתיים במטבח. יש אנשים שרק למדו לבשל כשילדיהם התחילו לאכול ולא מרגישים שזה בא להם בקלות.

מתוך ההבנה הזו ומהסתכלות על ההתנהלות במטבח הפרטי שלי הבנתי שאני יכולה להציע כל מיני רעיונות כדי לעורר השראה ולאפשר גם לאחרים להכין אוכל איכותי ובריא שלא בהכרח יחזור על עצמו בכל פעם (וגם קבלתי בקשה מפורשת לשתף מהידע והנסיון שלי, אז החלטתי ללכת על זה. תודה חן!)

קוקו, משוגע על בישול

מפגשים בנושא תזונת תינוקות- התחלת אכילה

שלב המעבר למזון מוצק הוא שלב התפתחותי גדול בחיי התינוק ואולי עוד יותר בחייה של המשפחה. הנה יצעד התינוק את צעדיו הראשונים אל תוך הווי החיים המשפחתיים המשותפים הכוללים ארוחות, מפגשים, פיקניקים, שמחות, חגים ועוד. עד שלאט לאט יוכל להיות חלק פעיל ביותר בארועים אלו ללא מגבלות ואיסורים.
שלב זה מדגיש גם את הזמן שעבר מאז נולד התינוק.
כדאי לתת לשלב חשוב זה תשומת לב מתאימה להבנת צרכיו המשתנים של התינוק, לבחירת המזונות המתאימים לו ולכיבוד רצונותיו והעדפותיו.


במפגש נבין מהם שלבי המוכנות למעבר זה, איך מתחילים, איך משלבים מזון עם הנקות/ תמ"ל, מה מותר/ אסור ועוד. נדבר על אפשרויות לגיוונים, על כיוונים שונים להתפתחות בהזנת התינוקות והילדים וגם קצת על איך לתכנן מטבח בריא לכלל המשפחה.

קצת רקע עליי


אמא לארבעה, נטורופתית N.D. ויועצת הנקה מוסמכת IBCLC, בשלנית טבעית עם עבר תזונתי מגוון.
בעבודתי אני פוגשת בעיקר נשים (אך לא רק) ועוזרת להן להכניס סדר למטבח המשפחתי המשפיע עליהן, על בני זוגן ועל ילדיהן.
אני עורכת מפגשי ייעוץ תזונתי אחד על אחד, או עם כל המשפחה, הרצאות וסדנאות בתחומים שונים ומפגשי בישול אינטימיים.
כמו כן אני כותבת בתחום הנטורופתיה והמתכונים. ניתן לקרוא בנושאי הריון, לידה, תינוקות וילדים ובתחום המתכונים ואף להיעזר בפורומים שניהלתי בתחומים אלה ובבלוג ארוחות הצהריים שלי- "מה יש לְצהריים" 


אורך המפגש כשעה וחצי.
תינוקות, כמובן, מוזמנים בחום למפגש.
קיום המפגש מותנה בהרשמה מראש. יש להירשם במייל veredavid@gmail.com או בטלפון 0528527755
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה