"מה יש לצהריים???????? אני רעבה!!!!!!!" נשמע לכם מוכר?

הורים רבים משתפים אותי באתגר היומיומי המתחדש שלהם- מה להכין לארוחת הצהריים.


לפעמים הצורך הזה עולה רק כשהילדים מסיימים את תקופת הגן ומתחילים את ביה"ס ולפעמים אף קודם לכן.


יש לא מעט הורים המעוניינים להציע מגוון תזונתי איכותי לילדיהם ומואסים בארוחות מוכנות מהסופר. הם בוחרים להזין את משפחותיהם באוכל אמיתי, בייתי, טעים ובעל ערך תזונתי גבוה. שאין בו חומרים משמרים, מוצרים מעובדים וכל מיני תוספים בסינית מדוברת. ועם זאת לא כולם מרגישים מאד יצירתיים במטבח. יש אנשים שרק למדו לבשל כשילדיהם התחילו לאכול ולא מרגישים שזה בא להם בקלות.

מתוך ההבנה הזו ומהסתכלות על ההתנהלות במטבח הפרטי שלי הבנתי שאני יכולה להציע כל מיני רעיונות כדי לעורר השראה ולאפשר גם לאחרים להכין אוכל איכותי ובריא שלא בהכרח יחזור על עצמו בכל פעם (וגם קבלתי בקשה מפורשת לשתף מהידע והנסיון שלי, אז החלטתי ללכת על זה. תודה חן!)

קוקו, משוגע על בישול

יום ראשון, 22 באוקטובר 2017

סידרה דוקומנטרית אינטרנטית מומלצת המשודרת בימים אלה- broken brain

בימים אלה עלתה לשידור סדרת סרטים דוקומנטריים מבית היוצר של ד"ר מארק היימן, העוסקת בבריאות המוח בשם Broken Brain.
כל פרק מ-8 פרקי הסדרה מוקדש למחלה או למצב בריאותי שונה של המוח: אלצהיימר ודמנציה, אוטיזם, הפרעות קשב וריכוז, דכאון וחרדה ועוד.
ד"ר היימן מראיין רופאים ומטפלים, חוקרים ומטופלים ומציג תובנות מעניינות ורלוונטיות ביותר שעוזרות לקבל פרופורציה ותקווה בנוגע לשלל המצבים הללו, שכל אחד מהם עשוי לעורר את האתגר שלו בהתמודדות השונה של אנשים. החל מילדים צעירים והוריהם וכלה באנשים מבוגריםאני ממליצה בחום להירשם ולעקוב אחרי סדרת הסרטים הזו, על אף שעברו כבר כמה ימים. אני מאמינה שלאחר מכן ניתן יהיה לרכוש את סדרת הסרטים, או שהיא תוצג בהמשך שוב.
במיוחד עבור אנשים המתמודדים עם מחלות אלה, או עם אלה המטפלים באנשים כאלה. וכפי הנראה יש לא מעט...
הסטטיסטיקות מדברות על אדם אחד מכל 4 אנשים שסובל מתופעה כזו או אחרת הקשורה בבריאות המוח ומערכת העצבים. כך שזה מאד רלוונטי כמעט לכולנומוזמנים להצטרף לדיון בנושא בקבוצה שלי בפייסבוק, שם אני חולקת גם נקודות מעניינות ותובנות מהסרטים השונים


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה